Jak zamówić usługę przegrywania filmów z kaset? - Przegrywanie kaset VHS, filmów na płyty DVD i Blu-Ray lub pendrive

Logo Komputech Studio
Przejdź do treści
Jak zamówić usługę przegrywania filmów?
Poniżej przedstawiamy mini poradnik dotyczący zamawiania usługi przegrania filmów na DVD, Blu-ray, dysk lub pendrive.
Jeżeli nie chcesz się zagłębiać w poniższy tekst to po prostu przywieź lub prześlij nam swoje kasety a my zadając Tobie kilka pytań wykonamy zamówienie w sposób jaki ustalimy.
Dziecko
Wybór nośnika wyjściowego:
Dysk, pendrive, Google Drive
Dyski
Pierwszym możliwym wariantem przegrania jest przegrywanie materiału audio/video na dysk lub pendrive do oglądania na komputerze lub bezpośrednio na TV poprzez wbudowane złącze USB telewizora. Możliwa również konwersja do wybranego przez klienta formatu.
Jest również możliwość wysłania filmów drogą elektroniczną poprzez Google Drive.
Płyta DVD lub Blu-ray.
Płyta
Drugi możliwy wariant - na płytach optycznych. Najpierw należy wybrać na jakiej płycie mają być nagrane filmy. Wiąże się to z maksymalną długością przegranego filmu na jednej płycie. Płyta dwuwarstwowa jest droższa od zwykłej jednowarstwowej jednakże możemy na nią nagrać prawie dwukrotnie dłuższy film niż na zwykłej płycie DVD. Płyta Blu-ray jest najdroższa ale zmieścimy na niej film o długości do 8 godzin (tyle co na 4 płytach DVD).
Do wyboru mamy trzy rodzaje płyt:
  • płyta jednowarstwowa DVD-5 - na takiej płycie mieścimy maksymalnie 120 minut filmu - do odtwarzania w napędach DVD lub Blu-ray,
  • płyta dwuwarstwowa (dual/double layer) DVD-9 - na takiej płycie mieścimy maksymalnie 210 minut filmu - do odtwarzania w napędach DVD lub Blu-ray,
  • płyta Blu-ray - dla filmów HD (lub dla filmów SD - specjalne wykonanie płyty) - do odtwarzania tylko w napędach Blu-ray,
Na płycie Blu-ray możemy również nagrać filmy które NIE są w rozdzielczości HD. Otrzymujemy płytę z filmami w standardowej rozdzielczości a dzięki dużej pojemności płyty możemy na nią nagrać do 8 godzin filmu (np. z kaset VHS). Płyta taka nagrana jest w formacie Blu-ray ale w rozdzielczości standardowej. Płyta będzie odczytywana tylko w odtwarzaczu Blu-ray.
Wybór rodzaju opakowania - koperta papierowa lub pudełko DVD-BOX.
Koperta papierowa
Pudełko DVD-BOX
Gdy rodzaj płyty już został wybrany należy zdecydować się na rodzaj opakowania. Płyty pakujemy w bezpłatną kopertę papierową z okienkiem lub do pudełka DVD-BOX.
Wszystkie pudełka są wykonane z wysokiej jakości twardego tworzywa.
W naszej ofercie mamy kilka pudełek do wyboru:
  • pudełko pojedyncze,
  • pudełko podwójne.
Na tym etapie mamy już kompletną, działającą płytę w wykonaniu standardowym. Poniżej proponujemy różne dodatki, które podnoszą atrakcyjność filmu.
Możliwe dodatki dla płyt DVD, Blu-ray.
Menu filmu
Wybór płyty oraz pudełka daje nam już kompletną działającą płytę w wykonaniu podstawowym. Można jednak skorzystać z różnych niżej opisanych dodatków.
Jedną z dodatkowych możliwości jest zamieszczenie na płycie MENU filmu. Menu ukazuje się nam na samym początku przed filmem, ułatwia „poruszanie” się po filmie czyli włączanie filmu od wybranego momentu bez konieczności przewijania i szukania konkretnego interesującego nas fragmentu. W naszej ofercie mamy dwa rodzaje menu do wyboru.
Menu Animowane Ikony
Standardowo jest to około 12 nieopisanych lub opisanych animowanych ikon, które przedstawiają dany fragment filmu. Umożliwia nam to szybkie znalezienie i włączenie szukanego momentu filmu. Menu zostanie wykonane na podstawie naszego pomysłu lub Klient decyduje o jego parametrach. Liczba odnośników-ikon w menu jest dowolna i zależy od zawartości filmu.
Menu Animowane Ikony+Animowane Tło.
Menu wykonane j/w z różnicą że jako tło zostaną wykorzystane fragmenty z przegrywanego filmu. Menu zostanie wykonane na podstawie naszego pomysłu lub Klient decyduje o jego parametrach. Liczba odnośników-ikon w menu jest dowolna i zależy od zawartości filmu.
Nadruk na płycie
Nadruk na płycie DVD lub Blu-ray.
Dodatkowym elementem jest pełno-kolorowy wodoodporny nadruk na płycie. Na płycie znaleźć może się graficzne tło, opisy, zdjęcia.
Projekt nadruku może być wykonany:
  • według naszego pomysłu,
  • Klient sam może decydować o każdym jego elemencie.
Nieodpłatnie na życzenie wysyłamy na podany przez klienta adres e-mail wykonane projekty do wglądu i ew. korekty.
Okładka pudełka
Okładka do pudełka DVD-BOX.
Uzupełnieniem nadruku na płycie jest okładka do pudełka drukowana na połyskowym wodoodpornym papierze fotograficznym.
Na okładce również mogą znaleźć się napisy, zdjęcia itp.
Do projektów używamy zazwyczaj ujęć z przegrywanego filmu jednak aby zwiększyć jakość wydruku można nam przekazać zdjęcia, które wykorzystamy do projektów.
Nieodpłatnie na życzenie wysyłamy na podany przez klienta adres e-mail wykonane projekty do wglądu i ew. korekty.
Dostarczenie materiałów.
Ostatnim elementem jest dostarczenie materiałów do naszej firmy. Można to zrobić osobiście lub wysłać pocztą czy kurierem. Pod tym linkiem można zgłosić awizację przesyłki lub dostarczenie osobiste. Można też po prostu zadzwonić pod numer 501 436 406 i poinformować nas o przesyłce. Będziemy wtedy świadomi o ilości przesyłek jakie powinny do nas dojść.
W przypadku zamówień zdalnych zamówienia odsyłamy na nasz koszt (kurierem DPD) gdy zamówienie jest na kwotę powyżej 200zł. W innym przypadku koszt wysyłki to 15zł - kurier DPD lub od 18zł i więcej - Poczta Polska. Za pobraniem wysyłamy tylko Pocztą Polską, koszt wysyłki pobraniowej od 20zł (zależne od wagi paczki).
Wszystkie nadesłane materiały są zwracane klientowi.
Adres do wysyłki:
Komputech STUDIO
Robert Jendraszyk
Osiedle Armii Krajowej 13/6
61-374 Poznań.

Termin realizacji zależny jest od ilości zamówień wykonywanych w danej chwili oraz od ilości przekazanych materiałów video. Można nas o to zapytać wysyłając maila na adres filmy@komputechnet.com dzwoniąc pod numer 501 436 406 lub korzystając z formularza kontaktowego.
Oczywiście gwarantujemy dyskrecję i zwrot dostarczonych materiałów. Żadne materiały u nas nie zostają a nasi klienci są jedynymi posiadaczami przegranego filmu.
Dla bezpieczeństwa prosimy o informację że przesyłka została lub zostanie do nas wysłana.
Zadzwoń do nas tel: 501 436 406
Nasz adres:
Komputech STUDIO
Osiedle Armii Krajowej 13/6
61-374 Poznań
Logo Komputech Studio
Wróć do spisu treści